"GWARANCJA NIŻSZEJ CENY" Znajdziesz taniej? Dostaniesz lepszą ofertę! >>poznaj zasady<<

Noże ratownicze z przecinakiem do pasów i zbijakiem

( ilość produktów: 28 )

Wybierz narzędzie w Armyworld.pl. Konstrukcja noża ratowniczego pozwala działać szybko i efektywnie w ekstremalnych sytuacjach.

Nóż ratowniczy, czasem nazywany także nożem survivalowym lub nożem EDC (Everyday Carry), to narzędzie, które zostało specjalnie zaprojektowane do różnych zastosowań ratunkowych, awaryjnych i życiowych sytuacji. Noże ratownicze są popularne wśród służb ratowniczych, takich jak straż pożarna, służby medyczne, czy służby ratownicze, a także wśród miłośników działań na świeżym powietrzu i survivalu.

Praktyczne narzędzie ratunkowe charakteryzuje się ostrzem, które ułatwia przecinanie pasów bezpieczeństwa, lin czy ubrań w sytuacjach awaryjnych. Kompaktowa konstrukcja wyposażona jest często też w zbijak służący do wybijania szyb w samochodach w celu uwolnienia uwięzionych pasażerów. Noże ratownicze są zazwyczaj kompaktowe i łatwe do przenoszenia, zazwyczaj wyposażone są w klips ułatwiający przypięcie do kieszeni lub pasa. Dla szybkości działania noże wykonuje się często w jaskrawych kolorach lub wzorach, aby szybko odnaleźć narzędzie w stresującej sytuacji. Narzędzia często wykonane są z materiałów odporowych na korozję, takich jak stal nierdzewna, aby zapewnić trwałość w różnych warunkach pogodowych.

Nóż ratowniczy sprawdzi się podczas pomagania poszkodowanym w wypadkach czy po prostu jako praktyczne narzędzie w codziennym życiu. Funkcje narzędzia ułatwiają szybkie reagowanie w przypadku zagrożenia.

Nóż ratowniczy tak jak apteczka czy gaśnica powinien być wyposażeniem każdego kierowcy.

pixel