Save to shopping list
Create a new shopping list
Kompas Turystyczny SILVA Terra Expedition S (38243)
Kompas Turystyczny SILVA Terra Expedition S (38243)
Kompas Turystyczny SILVA Terra Expedition S (38243)
Kompas Turystyczny SILVA Terra Expedition S (38243)

Kompas Turystyczny SILVA Terra Expedition S (38243)

Symbol
29308
75,84 €
incl. VAT / piece
14 days for easy returns
Safe shopping
After purchase you will receive 329 pts.

Kompas wykonany przez renomowaną firmę szwedzką Silva, która z wielką pasją oraz zaangażowaniem, od lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości kompasów. Produkt przeznaczony jest dla doświadczonych użytkowników i profesjonalistów, którzy potrzebują lustrzanego kompasu celowniczego z wieloma funkcjami. Zajmuje pozycję lidera pod względem dokładności, precyzji i trwałości.

Wersja TERRA Expedition S należy do nowej serii produktów Silva Terra wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, o 90% mniejszej emisji dwutlenku węgla. Pokrywa, pierścień uchwytu i pierścień podziałki na Terra Expedition S są wykonane z materiału REVO.

SILVA Terra Expedition S jest wyposażona w łatwą w obsłudze obudowę, silikonowe nóżki do precyzyjnej pracy z mapami, odpinaną linkę ze skalą zabezpieczającą, podświetlane oznaczenia nocne, soczewkę powiększającą, podziałkę mapy w mm lub calach, 1:25 000, 1:50 000 i skalę GPS – plus wbudowany regulator deklinacji magnetycznej (w tym stała regulacja lokalna). Kompasem Terra Expedition S może również mierzyć mapę w skali 1:40 000.  Wyposażony jest w klinometr do pomiaru kąta nachylenia i wspomaganie kąta 45 stopni w funkcji lusterka, które umożliwia jednoczesne oglądanie tarczy kompasu i tła. Fakt, że tarczę kompasu można zobaczyć w tym samym czasie, gdy punkt odniesienia jest wyrównany, sprawia, że ​​lustrzane kompasy są bardziej pożądane do wyznaczania dokładnych namiarów. Kompas z lusterkiem sprawdza się najlepiej na otwartym terenie, gdzie musisz określić kierunek na duże odległości.

Karta stoku doskonale nadaje się zarówno do wykrywania zagrożenia lawinowego, jak i do określania, jak trudna będzie Twoja podróż. Znając nachylenie, możesz również ocenić dodatkową odległość, którą musisz pokonać ze względu na nachylenie. Zawsze zachowuj ostrożność na stromym terenie. Ryzyko lawin wzrasta, jeśli zbocze jest bardziej strome niż 30 stopni. Karta stoku pomoże Ci wykryć to ryzyko.

W zestawie odpinana „smycz” z podziałką wykonaną z przetworzonego PET, która działa jak linijka. Smycz ma na sobie dwie łuski do skali; 1:25 i 1:50, co ułatwia mierzenie odległości wędrówki. Ponieważ jest miękka i można ją zginać, można też ją łatwo umieścić bezpośrednio na na mapie, gdy jesteś w terenie lub gdy planujesz kolejną przygodę.

Terra oznacza Ziemię, a produkty z serii Silva Terra mają mniejszy wpływ na środowisko. Strategia firmy SILVA jest łatwa do zrozumienia i dobrze znana – używaj ponownie, ograniczaj, poddawaj recyklingowi. Silva Terra to nasze zobowiązanie i nasz wkład w przyszłość. Krok po kroku, produkt po produkcie.

Condition
brand-new

Brand new product.

Technical data
clinometer
environmentally friendly
fluorescent elements
lanyard included
mirror
scales 1:25000, 1:50000
scales GPS
small magnifying glass to facilitate map reading
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixel