Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5.11

( ilość produktów: 113 )

5.11 to synonim wygody podczas służby oraz na co dzień. Pierwsza na świecie amerykańska marka odzieży taktycznej. Dziś firma proponuje swoim klientom odzież outdoorową, obuwie, mundury i wyposażenie taktyczne. Towar przeznaczony jest przede wszystkim na rynek wojskowy dla funkcjonariuszy organów ścigania i służb bezpieczeństwa publicznego.

HISTORIA

Przygoda marki zaczęła się w latach 60-tych od uszycia spodni cieszących się olbrzymim zainteresowaniem wśród wspinaczy w USA. Liz i Royal Robbins byli pionierami wspinaczki i stworzyli spodnie charakteryzujące się wytrzymałością, wygodą i praktycznością – nic na rynku nie mogło im dorównać. Pomysł bazował na połączeniu i zastosowaniu rozwiązań z mundurów wojskowych i zaadoptowaniu ich do potrzeb sportowych, w tym przypadku wspinaczki górskiej. Spodnie wykonano z wytrzymałej bawełny z wzmocnionym obszarem kolan i siedziska. Dwie średnie kieszenie cargo, mała kieszeń po lewej stronie na drobne akcesoria oraz pojemne tylne kieszenie były rewolucyjnym rozwiązaniem. Znakiem rozpoznawczym była wytrzymała taśma nośna wszyta po prawej stronie z tyłu.

Nazwa 5.11 związana jest również z ulubioną dziedziną sportu założycieli. 5.11 to wysoki wskaźnik skali trudności w amerykańskiej wspinaczce skałkowej w Parku Narodowym Yosemite - oznacza ścianę gładką, bardzo trudną do zdobycia.

Prowadzenie aktywnego, sportowego trybu życia przez pracowników Federalnego Biura Śledczego były efektem późniejszej współpracy FBI z marką. Agenci początkowo sami wyposażali się w spodnie 5.11. ponieważ żadna inna firma nie proponowała tak precyzyjnie wykonanego produktu.

PRODUKTY

Po sukcesie spodni, firma skupiła się na sprzedażny produktów zaopiniowanych i spełniających szereg wymagań. Dobór materiału, sposoby szycia, rozmiary kieszeni oraz ich układ, a także dodatkowe elementy w spodnich pozwalają użytkownikowi dobrać produkt do jego potrzeb. Spodnie 5.11 zapewniają stonowany, miejski wygląd, mogą być wykorzystywane do wykonywania praktycznie każdego zadania. Szeroka gama stylów i wzorów odzieży zapewnienia maksymalną niezawodność, komfort i wydajności. Każda linia odzieży zaprojektowana jest dla konkretnego przeznaczenia.

Nowoczesna technologia, wieloletnie doświadczenie oraz precyzja wykonania sprzyja ciągłemu rozwojowi marki. 5.11 w 2007 roku wprowadziła na rynek własną linię wyposażenia taktycznego, kilka rodzajów obuwia taktycznego, rękawiczki, zegarki z kalkulatorami balistycznymi, kurtki zewnętrzne, kabury oraz pasy taktyczne – wszystko to co współczesny pracownik służb mundurowych nosi na sobie.

Wszystkie produkty 5.11 powstają we współpracy z ludźmi, którzy na co dzień zajmują się obroną porządku publicznego i profesjonalnymi szkoleniami taktycznymi. Wśród współtwórców i konsultantów 5.11 znajdują się uznani eksperci:

  • Kyle Lamb, wieloletni żołnierz słynnego Delta Force i instruktor amerykańskich jednostek specjalnych, który współtworzy linię wyposażenia taktycznego,
  • Jeff Gonzales, wywodzący się z Navy SEALS - jednej z najlepszych jednostek specjalnych na świecie,
  • Steve Tarani, twórca systemów walki wręcz i walki na noże, zajmujący się szkoleniem amerykańskiej policji.

Odzież i wyposażenie marki 5.11 są oficjalnie rekomendowane przez amerykańską organizację NTOA (NATIONAL TACTICAL OFFICERS ASSOCIATION) – skupiającą szkoleniowców sił specjalnych wojska i policji w USA. Produkty 5.11 od ponad 20. lat są dostarczane do praktycznie wszystkich agencji rządowych i lokalnych służb porządku publicznego w USA. Od kilku lat, także w Polsce, funkcjonariusze zajmujący się ochroną najwyższych osobistości, agenci innych służb, policjanci czy ochroniarze korzystają z ubiorów firmy.

 

pixel