"GWARANCJA NIŻSZEJ CENY" Znajdziesz taniej? Dostaniesz lepszą ofertę! >>poznaj zasady<<

Worki kompresyjne

( ilość produktów: 36 )

Worki kompresyjne zmniejszają objętość pakowanego ekwipunku poprzez usuwanie nadmiaru powietrza. Produkt często jest stosowany podczas podróży, kempingu, wędrówek lub innych sytuacji, w których istnieje potrzeba maksymalnego wykorzystania przestrzeni w bagażu. Głównymi zaletami kompresji jest oszczędność miejsca, organizacja oraz ochrona przed wilgocią i brudem.

Worek kompresyjny jest przydatny do pakowania ubrań, śpiworów, ręczników, koców, namiotów i innych miękkich materiałów, które mogą być skompresowane. Umożliwia on zmniejszenie objętości pakowanych przedmiotów nawet o 50-70%, co pozwala zaoszczędzić miejsce w bagażu, podczas wypadów na łono natury.

Jak najbardziej zmniejszyć objętość rzeczy kompresowanej? Nie składaj jej w kostkę czy rulon. Najlepszym sposobem jest „ugniatanie”.

Dostępne są dwa rodzaje worków kompresyjnych, z zaworem próżniowym i z paskami kompresyjnymi. Pierwszy rodzaj ma specjalny zawór próżniowy, który umożliwia usuwanie powietrza za pomocą odsysania go przez zawór. Po umieszczeniu przedmiotów w worku, powietrze jest wypychane na zewnątrz, a następnie zawór jest szczelnie zamykany, aby powietrze nie mogło ponownie dostać się do środka. Można użyć odkurzacza lub specjalnej pompki, aby ułatwić proces odsysania powietrza. Worek z paskami kompresyjnymi ściska się, aby wypchnąć powietrze z worka, po umieszczeniu przedmiotów w środku w celu zmniejszenia objętości.

pixel