"GWARANCJA NIŻSZEJ CENY" Znajdziesz taniej? Dostaniesz lepszą ofertę! >>poznaj zasady<<

H. Roselli

( ilość produktów: 46 )

Noże dla miłośników łowiectwa i outdooru! Sprawdź ofertę i wyjątkowe ceny, jeśli należysz do społeczności „konsumuj mniej i kupuj lepiej” Roselli będzie dla Ciebie.  

Heimo Roselli dorastał na wsi w Finlandii wraz z rodziną. Praca na gospodarstwie oraz zainteresowanie rybołówstwem, łowiectwem i stolarstwem przyczyniła się do tego, że Heimo zaczął nienawidzić złych noży. Zaczął więc tworzyć własne i po kilku latach naprawdę opanował rzemiosło. Heimo popadł w obsesję na punkcie tego procesu i spędził dziesięciolecia na poszukiwaniach, badaniach i eksperymentach – stając się mistrzem metalurg, ekspertem w produkcji stali najwyższej możliwej jakości. Marka Roselli zyskała reputację dzięki niezwykłej trwałości, stali, która była zarówno twardsza, jak i ostrzejsza niż cokolwiek innego. Lata udoskonalania technik kucia i badania metali przez Heimo Roselli doprowadziły do powstania bardzo szczególnego procesu wytapiania i formuły pracy – co do dziś jest tajemnicą utrzymywaną między Heimo i jego ludźmi w warsztacie Roselli w Harmoinen. Stal Roselli UHC (Ultra High Carbon) 62-63 HRC charakteryzuje się długotrwałą ostrością oraz elastycznością. Unikalne właściwości zostały udowodnione przez entuzjastów noży na całym świecie.

Każdy nóż jest wykonywany ręcznie, z niesamowitych materiałów, przy użyciu oldschoolowych technik kowalskich, w jednym lokalnym warsztacie. Nic nie jest pozostawione przypadkowi, nic nie jest produkowane masowo. Po sfinalizowaniu nóż Roselli jest osobiście sprawdzany – opatrzony nazwiskiem rodziny na pięknej rękojeści wykonanej z wodoodpornej, brzozy i umieszczony w starannie wygarbowanej skórzanej pochwie.

pixel