"GWARANCJA NIŻSZEJ CENY" Znajdziesz taniej? Dostaniesz lepszą ofertę! >>poznaj zasady<<

Krzesiwa, podpałki, rozpalanie ognia

( ilość produktów: 48 )

krzesiwa LMF

Podczas wyprawy survivalowej, aby rozpalić ogień, potrzebować będziesz kilku podstawowych elementów. Najprostszym sposobem jest oczywiście posiadanie zapalniczki lub suchych, wodoodpornych zapałek. To łatwy i skuteczny sposób, co jeśli chcesz używać niezawodnych narzędzi wielorazowego użytku?

Krzesiwo generuje iskry, gdy jest pocierane o twardy przedmiot, na przykład o stalowy nóż lub kamień. Naturalne narzędzie można wykonać ze specjalnych minerałów lub skorzystać z gotowych wersji dostępnych na rynku. Łatwopalne materiały, takie jak dzika trawa, suche liście, korzenie, małe gałązki lub wióry posłużą jako materiał zapalny. Drobne gałązki i suche drewno po rozpaleniu pozwolą utrzymać ogień i zwiększyć jego intensywność. Zawsze upewnij się, że budujesz ognisko na bezpiecznej powierzchni, aby uniknąć rozprzestrzeniania się ognia na terenie, który nie nadaje się do palenia.

Pamiętaj, że podczas wyprawy zawsze trzeba być bardzo ostrożnym z ogniem. Upewnij się, że ogień jest odpowiednio ugaszony, kiedy przestajesz go potrzebować i zawsze przestrzegaj lokalnych regulacji dotyczących palenia ognia w danym terenie.

pixel