Pistolet pneumatyczny na CO2 wzorowana na pistolecie samopowtarzalnym Walther PPQ. Wiatrówka ma powiększony kabłąk oraz polimerowy szkielet, którego antypoślizgowe fakturowanie jest zgodne z oryginałem. Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie identyczne z fakturą okładzin broni palnej. Walther PPQ M2 wykorzystuje magazynek typu łańcuchowego o pojemności aż 21 śrutów 4,5 mm. Pistolet posiada stałe przyrządy celownicze tj. muszkę z żółtą kropką oraz szczerbinkę z ramką. Kontrastowe oznaczenia przyspieszają zgrywanie przyrządów, pozwalają także na strzelanie przy słabym lub szczątkowym świetle. W przedniej części szkieletu znajduje się szyna montażowa pozwalająca na wykorzystywanie dodatkowych akcesoriów strzeleckich np. laserowego wskaźnika celu lub latarki. Na zamku i szkielecie wiatrówki naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther.
Do zasilania wiatrówki niezbędna jest 12 g kapsuła CO2, która montowana jest w rękojeści pistoletu. Instalacja i wymiana naboju jest prosta i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi. Wystarczy zdjąć tylną okładzinę chwytu, umieścić kapsułę w rękojeści oraz dokręcić śrubę do wyczuwalnego oporu. Jedna kapsuła CO2 pozwala na oddanie do 60 strzałów z wyrównaną prędkością początkową 95 m/s. Należy pamiętać, że na wydajność strzałów, największy wpływ ma temperatura powietrza oraz dynamika, z jaką strzelamy.
Wiatrówka strzela standardowym śrutem diabolo 4,5 mm.
Produkt wymaga oświadczenia o pełnoletności. Podczas zakupu, klient oświadcza, że ukończył 18 lat.
Zgodnie z nowelizacją Ustawy o broni i amunicji (Dz. U. 2003 Nr 52 poz. 451), wszystkie wiatrówki (zarówno z lufa gwintowaną, jak i z lufą gładką) o energii pocisku poniżej 17J (dżuli), dostępne są w Polsce od 1 stycznia 2004 roku BEZ ZEZWOLENIA dla osób pełnoletnich.
Tylny przyrząd celowniczy znajdujący się najczęściej nad lufą lub w osi do lufy równoległej. Ze względu na budowę i kształt rozróżniamy kilka rodzajów szczerbinek. Prawidłowe zgranie muszki i szczerbinki jest podstawą celnego strzelania.
Kapsuła CO2 - stosowana do wiatrówek i replik pistoletów ASG pozwala na wyrzucenie załadowanego śrut czy plastikowej kulki 6 mm na odległość kilkunastu metrów dzięki kontrolowanemu uwalnianiu sprężonego dwutlenku węgla.
Produkt fabrycznie nowy.
Produkt wymaga oświadczenia o pełnoletności. Podczas kupna tego towaru, Klient oświadcza, że ukończył 18 lat.
Zgodnie z nowelizacją Ustawy o broni i amunicji (Dz. U. 2003 Nr 52 poz. 451), wszystkie wiatrówki (zarówno z lufa gwintowana, jak i z lufą gładką) o energii pocisku poniżej 17J (dżuli), dostępne są w Polsce od 1 stycznia 2004 roku BEZ ZEZWOLENIA dla osób pełnoletnich.
>>Poznaj zasady<<
Spust podwójnego działania – ściągnięcie spustu działa na dwa sposoby: albo zwolnienie uprzednio napiętego kurka (jak w SA) albo napięcie kurka spustem i zwolnienie go także spustem w drugiej fazie. Długa droga spustu wiąże się z większym jego oporem, co niedoświadczonemu strzelcowi może komplikować celowanie.
Spust pojedynczego działania – ściągnięcie spustu powoduje zwolnienie napiętego kurka, który uderzając w zawór powoduje uwolnienie porcji gazu niezbędnej do wypchnięcia śrutu z lufy. Kurek należy wcześniej napiąć ręcznie (palcem lub ruchem zamka) lub napinany jest on za pomocą mechanizmu blow back. Krótka droga spustu oraz jego lekkość powodują, że przygoda ze strzelectwem powinna zaczynać się właśnie od pistoletów z możliwością wcześniejszego napięcia kurka.
- Instrukcja obsługi
- Instrukcja z informacją o bezpieczeństwie