Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kartusze gazowe

( ilość produktów: 2 )

Kartusz gazowy to pojemnik zawierający sprężony gaz, który jest używany jako źródło paliwa do turystycznych kuchenek gazowych. Jest to przenośne i łatwe w użyciu rozwiązanie, idealne do aktywności na świeżym powietrzu, takich jak kemping, wędrówki, pikniki itp.

Kartusze gazowe są dostępne w różnych rozmiarach i rodzajach, ale najbardziej popularne w przypadku turystycznych kuchenek gazowych to standardowe kartusze z gwintem typu EN417. Ten rodzaj gwintu jest szeroko stosowany i kompatybilny z wieloma kuchenkami gazowymi dostępnymi na rynku.

Aby podłączyć kartusz gazowy do kuchenki turystycznej, wystarczy dopasować gwint na kartuszu do gwintu na kuchence i dokręcić go zgodnie z kierunkiem wskazanym przez producenta. Następnie, po podłączeniu kartusza, należy otworzyć zawór na kuchence i użyć wbudowanego zapłonu lub zapałek, aby rozpalić płomień. Należy pamiętać, że na wydajność kartusza gazowego wpływa wysokość i temperatura otoczenia, dlatego zawsze warto przestrzegać instrukcji producenta.

pixel