"GWARANCJA NIŻSZEJ CENY" Znajdziesz taniej? Dostaniesz lepszą ofertę! >>poznaj zasady<<

Składane saperki wojskowe

( ilość produktów: 37 )

saperka

W Armyworld.pl znajdziesz saperki wojskowe, które zostały zaprojektowane dla armii, aby być trwałe, funkcjonalne i mobilne, co pozwalało żołnierzom na wykonywanie zadań w różnych warunkach bojowych.

Saperka to również ważny element każdego survivalowca. Usuwanie podłoża pod ognisko, kopanie dołka, usuwanie śniegu lub grząskiego piasku spod samochodu, to zadania które z saperką nie stanowią problemu. Saperki służą głównie do wykonywania prac inżynieryjnych na polu walki oraz do tworzenia i usuwania przeszkód.

Typowa saperka ma kilka charakterystycznych cech. Ostre, trójkątne zakończenie pozwala na bardziej efektywne kopanie. Ostrze z jednej strony szpady wspiera kopanie oraz umożliwia przecinanie materiałów, takich jak ziemia, korzenie, gałęzie czy przeszkody. Piła z drugiej strony ostrza może być używana do przecinania drewna lub innych materiałów. Wygodna rękojeść zapewnia pewny chwyt i ergonomiczne użycie narzędzia. Saperki mogą mieć również inne funkcje: otwieracz do butelek, otwieracz do konserw czy chowany w rączce kompas, ręczna piła, młotek czy łom. Narzędzie różni się rozmiarem, wagą i funkcjonalnością w zależności od konkretnej roli, dla której jest przeznaczone.

Saperka zda egzamin także jako praktyczny prezent.

pixel