JAK ZADBAĆ O TOWAR Z DEMOBILU?
Działamy w branży od 17 lat i z doświadczenia wiemy, że największe błędy popełniają Klienci w dbaniu o produkty z membraną, odzież termiczną oraz obuwie. Nieprawidłowości nie zawsze wynikają z niewiedzy użytkownika, najczęściej spowodowane są po prostu przedobrzeniem :).
Zaczniemy od najpopularniejszego towaru, czyli OBUWIE. W zależności od stanu produktu zakupionego na naszej stronie produkt będzie posiadał mniej lub bardziej widoczne ślady użytkowania. Odpowiednia pielęgnacja spowoduje, że ich wygląd znacznie się poprawi, a skóra nie będzie sucha. Nałożenie odpowiedniego środka jest bardzo istotne, gdyż zależna jest też od tego wodoodporność oraz paroprzepuszczalność. Zmienna pogoda deszcz, błoto, wilgoć, śnieg, sól, mróz nie sprzyjają elastyczności skóry, brak impregnacji w konsekwencji skutkuje pękaniem.
Najpopularniejsze obuwie wojskowe wykonane ze skóry licowej polecamy zaimpregnować oryginalną pastą Bundeswehr, która wnika głęboko w strukturę skóry, odżywia ją i konserwuje. Pasta może być na bazie wosku pszczelego. Obuwie skórzane z membraną należy impregnować środkiem, którego skład i formuła zapewniają oddychalność, my proponujemy pastę Haix. Preparat nie może blokować porów znajdujących się w membranie - użycie nieodpowiedniej pasty skutkuje nadmierną potliwością stopy. Cholewkę wykonaną ze skóry nubuk należy spryskiwać impregnatami na bazie sylikonów. Proszę pamiętać, że charakterystyczna struktura nubuku wymaga nieco innej impregnacji. Zapastowanie materiału tradycyjną pastą spowoduje jego "wygładzenie" i będzie wyglądem przypominać skórę licową. Każde obuwie z membraną wymaga pielęgnacji lekką pastą, w celu zachowania właściwości prosimy o zwrócenie uwagi na oznaczenia na tubkach.
ODZIEŻ w magazynach wojskowych poddawana jest standardowym procesom dezynfekcji. Istotne jest odświeżenie / przepranie zakupionych produktów samodzielnie. Bielizna termiczna oraz odzież przeciwdeszczowa wymaga specyficznej pielęgnacji przed pierwszym użyciem oraz później w celu zachowania unikatowych właściwości. Regularna pielęgnacja odzieży jest wskazana dla zachowania najwyższego komfortu noszenia. Do prania produktów nie należy używać silnych detergentów i płynów zmiękczających.
Na samym początku należy zapoznać się z metką jeżeli została zachowana. Odzież z membraną raczej nie lubi zbyt ciepłej wody, dlatego najczęściej zaleca się pranie w temperaturze 40°C lub 30°C. Nie należy utrudniać sobie życia i wykonywać prania ręcznego - większość ciuchów można wrzucić do pralki automatycznej :). Nie należy jednak produktów prasować, wybielać i namaczać przed praniem. Większe zabrudzenia powinno się usuwać namoczoną, miękką gąbką. Do prania kurtki czy spodni należy zastosować płyn do odzieży outdoorowej, najlepiej specjalny do membran. Rezygnujemy z proszków i płynów do prania, kiedy odzież „zmięknie" straci swoje właściwości. Program prania w pralce powinien mieć odpowiednią, niską temperaturę oraz ograniczone wirowanie. Niezbyt energiczne wirowanie uniknie zagnieceń. Odzież z membraną należy również zaimpregnować. Występuje kilka sposobów impregnacji, my zachęcamy przy okazji prania spryskać odzież środkiem na bazie silikonów. Preparaty dostępne w formie spray'u są konieczne, również gdy zewnętrzny materiał zaczyna nasiąkać wodą.
Bieliznę termiczną należy również prać wyłącznie w przeznaczonych w tym celu środkach. Zwykły proszek jest zbyt agresywny i uszkadza delikatne włókna. Wypełniacze w nim zawarte obniżają też oddychalność tkaniny. Jeżeli nie posiadasz w domu dedykowanego płynu do prania odzieży termicznej możesz wykorzystać delikatny proszek przeznaczony do prania ubrań małych dzieci lub w szare mydło. Zazwyczaj bieliznę termiczną można prać ręcznie lub w pralce. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na metce. Rzeczy z demobilu czasami jej już nie posiadają, dlatego zwyczajnie lepszym wyborem będzie pranie ręczne :). Żadnej odzieży termiczne nie należy wybielać, suszyć w suszarce bębnowej oraz prasować.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą środków pielęgnujących obuwie!